BOTAŞ Personel Alımı Başvuruları

BOTAŞ personel alımı yaparak 94 personeli istihdam edecek. Çeşitli illerde ve farkl görevlerde görev yapacak personeller için aranan şartlar yayınlanan duyuruda belirtildi. BOTAŞ personel alımı başvuruları ise İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek.

BOTAŞ personel alımı ile mühendis, tekniker, teknisyen, operatör gibi pozisyonlara işçi alacak. Personel alımı için lise, lisans ve önlisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Bu adaylar çeşitli illerde belirlenen pozisyonlarda görevlendirilecek. Başvuru koşullarını karşılayan adayların başvuruları kabul edilecek. Adaylar başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirecekler. 4 Ocak’ta başlayan başvuru işlemleri 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar; Ankara, İstanbul, Aksaray, Adapazarı, İzmit, Bursa, Muğla, İzmir, Kırklareli, Gümüşhane, Antalya, Erzincan, Ağrı, Ardahan, Sivas, Konya, Siirt, Kahramanmaraş, Erzurum, Adana, Hatay ve Tekirdağ illerinde görevlendirilecekler.

BOTAŞ PERSONEL ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR

-Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır.

-Adaylar, Lise, Önlisans ve Lisans mezunu olmak zorundadır.

-Birçok pozisyonda alım yapılacak olup her pozisyon için aranan özel şartlar vardır. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir.

-Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu tarafından gerçekleştirmesi gerekmektedir.

-Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 18 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun

http://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/JobsOnAir.aspx  internet sayfasından yapılacaktır.

-Mühendislik kadroları için; son 5 yıl içerisinde İngilizce KPDS/YDS’den en az 70 puan almış olmak (YÖK tarafından yayınlanan güncel yabancı dil sınavları eşdeğerlik tablosuna göre dengi puanlar da kabul edilecektir.)

-Bazı ilanlarda en az lise mezunu olmak

-Alanında 2 yıl tecrübesi olduğunu belgelemek (SGK hizmet dökümü ve çalışılan iş yerinden alınan belgeyle)

-İşe başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine ilişkin sağlık raporu istenecektir

-CCNP sertifikasına sahip olmak (bilişim kadroları için)

-En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak

-Sürekli seyahat etmesine engel bir durum olmamak

-Sahada çalışmaya engel durumu olmamak

-Alımı yapılacak ünvanlar, Mühendis, Teknisyen, Uzman Yardımcısı, Operatör, Eksvatör, İtfiaye Görevlisi şeklindedir.

-Adaylardan, Farklı pozisyonlar için gerekli ehliyet sınıflarını taşımaları, İşe Başlatılması halinde çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair sağlık raporu, Seyahate engeli olmaması, sahada çalışabilmesine engel olabilecek sağlık durumu olmaması, En az B sınıfı ehliyeti olması, Gerekli tecrübeye sahip olması, 2015 veya 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunlarının KPSSP3, Lise Mezunlarının KPSSP94 ve Önlisans mezunlarının KPSSP93 puan türünden puana sahip olması gerekmektedir.

-Her kadro için aranan KPSS yılı farklıdır. Bazı kadrolarda 2015 veya 2016 puanı da geçerli sayılırken bazı kadrolarda ise sadece 2016 yılı KPSS Puan türü geçerlidir. Her kadro için alım yapılacak şehir farklıdır.

BOTAŞ’IN İHTİYACI OLAN KADROLAR TIKLA İNDİR

Sinavosym.com 'da Yönetici - Haber Editörü - Sinavosym 'nin Facebook Sayfalarında Moderatör - Dumlupınar Üniversitesi Mezunu

Sıradaki Sınav - e-YDS 2017/2
12 Şubat 2017 Pazar

Üye OlŞifremi Unuttum

Adsense Reklamı