KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI

KPSS Şartsız Özel Harekat Alımı ile ilgili her şey haberimizde…

Şuan 18. Dönem Polis Özel Harekat alımları devam ediyor. Bildiğiniz gibi bu dönem alımları KHK ile düzenlenmiş ve daha önce aranan bazı nitelikler kaldırılmıştı. Daha önce ki dönem alımlarında mevcut olan ‘KPSS P3 puan türü ve en az lisans mezunu olmak’ ibareleri kaldırılmış, en az lise mezunu olmak ve KPSS şartı aranmamak şartları eklenmişti.

sinavosym olarak sizin için, merakla beklediğiniz yeni PÖH alımını araştırdık . Yeni Polis Özel Harekat alımı için özel düzenleme geldi.  Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl sonlarına doğru İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni özel harekat polisi ve polis memuru alımlarının yolda olduğunu açıklamış, açıklamasından çok kısa süre sonrada Özel Harekat Polisi alımıyla ilgili hali hazırda devam eden süreç başlamıştı. 10 Bin Özel Harekat polisi alımı için süreç devam ededursun, kadın adaylar ve önceki alımlara başvuruda bulunamayan adaylar yeni ilanları dört gözle beklemeye başlamıştı.

Yeni Alımları Hızlandırmak İçin Eğitim Süreleri Kısaltıldı

10 bin özel harekat polisi adayı eğitime alınacak, bu adaylardan bir kısmı başarılı olacak ve özel harekat polisi olarak göreve başlayacak. Bu eğitimler için azami süre 6 ay olarak belirleniyordu, bu süre zarfında eğitim merkezlerindeki doluluktan dolayı yeni alımların yapılması zorlaşıyordu. İşte bu yüzden yeni alımların önünü açacak hamle İçişleri Bakanlığı’ndan geldi.İçişleri Bakanlığı’nın Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı bu değişiklikle beraber hali hazırda eğitim gören öğrencileri de kapsayan çok önemli gelişmeler meydana gelmiş oldu.  Eğitim süresinin 6 aydan 4 aya düşürülmesi demek 4 ay eğitim gören kişilerin eğitim sonu sınav sürecine geçmesi anlamına geliyor. Yani bir bakıma Polis eğitim merkezindeki doluluklara müdahele edilecek, ve kısa süre içerisinde emin olabilirsiniz, müjdelediğimiz Polis alımı duyuruları gelecek.

Bütün hakları www.sinavosym.com a aittir. Kaynak gösterilmeden yapılan paylaşımlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Tayfun Sarı

Sıradaki Sınav - e-YDS 2017/2
12 Şubat 2017 Pazar

Üye OlŞifremi Unuttum

Adsense Reklamı