KPSS Yerleştirmelerinde Kaç Tercih Hakkı Vardır?

Memur Adaylarının Kaç Tercih Hakkı Bulunmaktadır?

Memur adayları, 30 adet tercihte bulunabilecektir. 2014- 1 Merkezi Memur ataması 2012 KPSS puanıyla yapılacak son atama olduğu için tercihlere dikkat edilmesi gerekir.

Tercihler Nasıl Yapılacak ?

Tercih yapmak için önce kılavuzu iyice okumanız gerekmektedir. Okuduktan sonra tercihlerinizi ÖSYM’nin sitesinden ve sadece internet üzerinden yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa veya unuttuysanız ÖSYM merkezlerinden şifre alabilirsiniz.

Tercih Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Nokta Nedir ?

Kadroların yanındaki kodları ve başvuru özel koşullarını dikkatle incelemelisiniz, bu koşulları karşılamıyorsanız, tercihiniz geçersiz sayılacaktır.Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

Hangi Puanlarla Yerleştirmelere Başvurulur ?

Yerleştirme işlemlerinde Ortaöğretim mezunları için KPSS P94, Ön Lisans mezunları için KPSSP 93 ve Lisans mezunları için KPSS P3 puanı kullanılacaktır. Her bölümün ayrı ayrı kodları bulunmaktadır.

Tercihler için Baraj Puanı Var Mı ?

Baraj puanı yoktur . 2012 KPSS’den herhangi bir puanı olan adaylar tercih başvurusunda bulunabilir. Taban puanlar yerleştirme sonuçlarına göre şekillenmektedir.

Tercih Zamanı Mezun Olamayanlar Başvuru Yapabilecek Mi ?

Tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği son gün itibariyle ( 2 Temmuz) sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Mezun olamayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmaz. Mezun olamayacaklar veya mezun olmayanlar tercihte bulunursa başvuran diğer adayların hakkını yemiş olur. Başka bir adayın o kadroya atanmasını engeller. Bunun için duyarlı ve sorumlu davranmak gerekir.

KPSS Puanı Kaç Defa Kullanılır?

KPSS’den alınan puan (Lisans P3, Ön Lisans P93, Ortaöğretim P94 ve diğer puanlar) tek bir merkezi yerleştirme için kullanılabilir. B grubu kadroları için merkezi yerleştirmede tercihte bulunan aday, bir kadroya yerleştirildiyse ataması yapılmasa dahi diğer merkezi yerleştirme işlemlerine aynı puanla katılamaz. Sözleşmeli çalışanlar , kadrolu memurluğa başvurabilir.

Sıradaki Sınav - e-YDS 2017/2
12 Şubat 2017 Pazar

Üye OlŞifremi Unuttum

Adsense Reklamı